Jak správně prostřít stůl: tipy a triky pro dokonalé stolní prostírání

Prostření stolu je důležitou součástí přípravy na hostinu nebo slavnostní večeři. Správné stolní prostírání dokáže udělat z každého jídla nezapomenutelný zážitek. Pokud nevíte, jak na to, přinášíme vám několik tipů a triků, jak správně prostřít stůl.

1. Výběr ubrusu

Prvním krokem k dokonalému stolnímu prostírání je výběr ubrusu. Ubrus by měl být dostatečně velký, aby zakryl celý stůl a měl by být vyroben z kvalitního materiálu, který se snadno udržuje v čistotě. Pokud chcete vytvořit elegantní atmosféru, zvolte ubrus v tmavších barvách, jako je například černá nebo tmavě modrá. Pro svěží a veselou atmosféru zvolte ubrus v jasných barvách, jako je například žlutá nebo oranžová.

2. Výběr talířů a příborů

Výběr talířů a příborů je dalším důležitým krokem k dokonalému stolnímu prostírání. Talíře by měly být umístěny ve středu každého místa a příbory by měly být umístěny podle pořadí, v jakém se používají. Pokud se jedná o vícechodovou večeři, měly by být příbory pro každý chod umístěny v pořadí, v jakém se jednotlivé chody podávají. Pokud nevíte, jak správně umístit příbory, můžete se inspirovat na internetu nebo v knihách o stolování.

3. Výběr sklenic a nádobí na pití

Sklenice a nádobí na pití by měly být umístěny vpravo od talířů. Pokud se jedná o vícechodovou večeři, měly by být sklenice pro každý chod umístěny v pořadí, v jakém se jednotlivé chody podávají. Pokud se jedná o slavnostní večeři, můžete zvolit sklenice a nádobí na pití v luxusním provedení, které dodá vaší tabuli eleganci a noblesu.

4. Výběr dekorace

Posledním krokem k dokonalému stolnímu prostírání je výběr dekorace. Dekorace by měla být umístěna uprostřed stolu a měla by být v souladu s celkovým stylem vaší tabule. Pokud se jedná o slavnostní večeři, můžete zvolit květinovou výzdobu nebo svíčky, které dodají vaší tabuli eleganci a romantiku. Pokud se jedná o rodinnou oslavu, můžete zvolit veselou a hravou dekoraci, která dodá vaší tabuli radost a energii.

Pokud chcete dokonalé stolní prostírání, nezapomeňte na všechny tyto kroky. A pokud hledáte luxusní a elegantní ubrusy, příbory, sklenice a nádobí na pití, navštivte hotelemilly.cz, kde najdete široký výběr luxusních stolních doplňků pro dokonalé stolní prostírání.